ZMIANA SPOSOBU UŻYTKOWANIA NA GABINETY MEDYCZNE

GABINET NA OS. PRZYJAŹNI

Powierzchnia: 64,7m2
Wymagania inwestora: Zaprojektować dwa gabinety stomatologiczne w lokalu użytkowym o powierzchni 64,7m2. Gabinety mają być wyposażone w RTG. Lokal ma być klimatyzowany.
Zastosowane rozwiązania funkcjonalne: W lokalu wygospodarowano dwa gabinety stomatologiczne, pomieszczenie socjalne, poczekalnię z recepcją, toaletę personelu i toaletę dla klientów oraz pomieszczenie techniczne. Toaleta dla klientów została przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. W budynku zastosowano rekuperację powietrza dla pomieszczeń na parterze, zatem konieczny był osobny projekt wentylacji wykonany przez uprawnionego instalatora. Dodatkowo zaprojektowano klimatyzację. Ze względu na użycie aparatów RTG został wykonany projekt osłon stałych. Ściany działowe projektuje się z zabezpieczeniem tapety ołowiowej a drzwi z wkładką ołowiową.

GABINET NA UL. MILCZAŃSKIEJ I

Powierzchnia: 56,81m2
Wymagania inwestora: Zaprojektować dwa gabinety stomatologiczne w lokalu użytkowym (sklep spożywczy)
Zastosowane rozwiązania funkcjonalne: Lokal znajduje się na parterze zatem nie ma problemu by zapewnić dostęp dla osób niepełnosprawnych. W lokalu wygospodarowano dwa gabinety stomatologiczne, pomieszczenie socjalne, poczekalnię z recepcją, toaletę dla personel oraz klientów oraz pomieszczenie techniczne.

GABINET NA UL. MILCZAŃSKIEJ II

Powierzchnia: 73,9m2
Wymagania inwestora: W lokalu mieszkalnym bloku wielorodzinnego zaprojektować zespół gabinetów diagnostyczno-zabiegowych. Lokal ma mieć wentylację mechaniczną. Lokal przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Zastosowane rozwiązania funkcjonalne: Lokal znajduje się na parterze zatem nie ma problemu by zapewnić dostęp dla osób niepełnosprawnych. W lokalu wygospodarowano dwa gabinety diagnostyczne i jeden diagnostyczno-zabiegowy, pomieszczenie socjalne, poczekalnię z recepcją, toaletę personelu i toaletę dla klientów oraz pomieszczenie techniczne. By zapewnić wymaganą krotność wymiany powietrza w pomieszczeniach praktyki, lokal ma wentylację mechaniczną wykonaną przez projektanta instalacji sanitarnych, poprzedzoną ekspertyzą kominiarska.

GABINET NA UL. MORZYCZAŃSKIEJ

powierzchnia: 108,46 m2
Wymagania inwestora: Zaadaptować dwa lokale mieszkaniowe (o pow. 108,46m²) w lokal przystosowany na potrzeby indywidualnej praktyki stomatologicznej – gabinet stomatologiczny. Lokal ma mieć wentylację mechaniczną i być przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Zastosowane rozwiązania funkcjonalne: W obiekcie wydzielono poczekalnię dla pacjentów, 3 gabinety, pomieszczenie RTG, toaletę dla personelu i pacjentów, pomieszczenie socjalne oraz pomieszczenie techniczne. Wejście do lokalu bezpośrednio z zewnątrz budynku. W poczekalni zaprojektowano 4 miejsca siedzące oraz recepcję. Lokal jest przystosowany do użytku osób niepełnosprawnych – dostęp od strony klatki schodowej, spełnienia wszelkie wymagania dotyczące dostępności dla osób niepełnosprawnych.

GABINET W ŚREMIE

powierzchnia: 48,3m2
Wymagania inwestora: Zaprojektować prywatny gabinet stomatologiczny w mieszkaniu prywatnym w bloku mieszkalnym.
Zastosowane rozwiązania funkcjonalne: Lokal jest mieszkaniem w pięciopiętrowym bloku mieszkalnym. Po przebudowie staje się samodzielnym lokalem usługowym. Lokalizacja gabinetu na półpiętrze, uniemożliwia dostosowania gabinetu do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zaprojektowano następujące pomieszczenia: gabinet, pomieszczenie socjalne, poczekalnię z recepcją, toaletę personelu i toaletę dla klientów oraz pomieszczenie techniczne w piwnicy.

GABINET NA OS. WICHROWE WZGÓRZA

Powierzchnia: 38,51m2
Wymagania inwestora: Zaprojektować gabinet stomatologiczny w lokalu użytkowym (sklep spożywczy) o powierzchni 38m2. Gabinet ma być praktyką zawodową. Lokal ma mieć wentylację mechaniczną z rekuperatorem oraz ogrzewanie kotłem olejowym.
Zastosowane rozwiązania funkcjonalne: Lokal znajduje się na parterze zatem nie ma problemu by zapewnić dostęp dla osób niepełnosprawnych. W lokalu wygospodarowano gabinet stomatologiczny, poczekalnię z recepcją, toaletę personelu i klientów oraz pomieszczenie techniczne. W piwnicy znajduje się zbiornik oleju opałowego piec olejowy umieszczono przy schodach. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – zgodna z założeniami inwestora.  Projekty instalacji wykonał uprawniony projektant instalacji, całość zaopiniowana przez rzeczoznawców BHP, Sanepid i P.poż.

GABINET W TRZEBOWISKU

Powierzchnia: 68,52m2
Wymagania inwestora: W lokalu użytkowym zaprojektować zespół gabinetów diagnostyczno-zabiegowych. Lokal ma mieć wentylację mechaniczną. Lokal przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Zastosowane rozwiązania funkcjonalne: Lokal znajduje się na parterze zatem nie ma problemu by zapewnić dostęp dla osób niepełnosprawnych. W obiekcie wydzielono poczekalnię dla pacjentów, 3 gabinety, toaletę dla personelu i pacjentów, pomieszczenie socjalne oraz pomieszczenie techniczne. Wejście do lokalu bezpośrednio z zewnątrz budynku. W poczekalni zaprojektowano 4 miejsca siedzące oraz recepcję.

GABINET NA JUNIKOWIE

Powierzchnia: 38,5m2
Wymagania inwestora: Zaprojektować prywatny gabinet stomatologiczny w miejscu byłego garażu.
Zastosowane rozwiązania funkcjonalne: Lokal jest garażem w domu jednorodzinnym. Po przebudowie staje się samodzielnym lokalem usługowym. Gabinet jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zastosowano minimalną ilość pomieszczeń niezbędnych do funkcjonowania prywatnej praktyki stomatologicznej: gabinet, poczekalnia z recepcją bez przedsionka (z kurtyną powietrzną) oraz wspólna toaleta dla klientów i personelu, dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pomieszczenie techniczne na kompresor umieszczono w piwnicy. Na terenie posesji trzeba było zapewnić 2 miejsca postojowe dla funkcji mieszkalnej i 2 miejsca dla gabinetu.

GABINET WE WRONKACH

Powierzchnia:  41m2
Wymagania inwestora: Zaprojektować gabinet stomatologiczny na parterze istniejącego budynku jednorodzinnego. Do wykorzystania są 2 pokoje o łącznej powierzchni 41m2.
Zastosowane rozwiązania funkcjonalne: Na niewielkiej  powierzchni wygospodarowano miejsce na gabinet jeden unit stomatologiczny, poczekalnię, przedsionek, toaletę przystosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych, toaletę personelu oraz pomieszczenie techniczne dla kompresora. Wykorzystano specjalne oświetlenie do pomieszczeń praktyki stomatologicznej o współczynniku oddawania barw powyżej 90Ra. W celu odpowiedniego oświetlenia światłem dziennym i zapewnienia odpowiedniego, wymaganego przepisami stosunku powierzchni okien do podłogi – powiększono otwór okienny.