Publikacje

Niepełnosprawny w gabinecie

(Nowy Gabinet Stomatologiczny 1(45)2010)

Jak przystosować gabinet do potrzeb osób niepełnosprawnych? Zwracamy uwagę na wszelkie przeszkody, z jakimi boryka się często niepełnosprawny pacjent oraz na standardy, jakie przy projektowaniu wnętrz użyteczności publicznej powinien uwzględniać architekt wnętrz. Pamiętajmy, że różne stopnie niepełnosprawności to różne potrzeby.

Czytaj więcej


Ideał istnieje

(Medical Tribune 2/2010)

Nowoczesny gabinet lekarski powinien sprawiać dobre wrażenie już od wejścia lub nawet przed jego przekroczeniem. Projektowanie wnętrz w dużym stopniu opiera się na wywoływaniu wrażeń, a to pierwsze można zrobić tylko raz. Podpowiadamy, jak niewielkimi środkami i prostymi trickami odmienić charakter kliniki tak, by zapewnić największy komfort pacjentom.

Czytaj więcej


Chodź pomaluj mój świat..

(Medical Tribune 4/2010)

Kolory mają kluczowe znaczenie w aranżacji wnętrz. Jakość wnętrza jest oceniana w dużej mierze przez pryzmat zastosowanej w nim palety barw. Profesjonalna pracownia projektowa doradzi najlepsze w tej kwestii rozwiązania, uwzględniając wpływ kolorów na psychikę oraz wrażenia, jakie tworzą konkretne połączenia.

Czytaj więcej


Barwy w gabinecie

(Nowy Gabinet Stomatologiczny 2(46)2010)

Architektura medyczna rządzi się kilkoma podstawowymi zasadami, które musi przestrzegać każde biuro projektowe. Wybór odpowiednich barw powinien być świadomy. Prezentujemy właściwości najpopularniejszych w gabinetach kolorów oraz wpływ faktury ścian, wykorzystanych w pomieszczeniu materiałów oraz oświetlenia na wnętrze.

Czytaj więcej


Hałas

(Medical Tribune 6/2010)

Wielu pacjentów od gabinetu stomatologicznego nie odstrasza ból związany z możliwym do przeprowadzenia zabiegiem, ale dźwięk wydawany przez urządzenia dentystyczne. Długotrwałe natężenie hałasu powoduje także dyskomfort akustyczny u personelu. Jakie powierzchnie oraz elementy wystroju wnętrza mogą stłumić nieprzyjemne wrażenia?

Czytaj więcej


Gra światłem

(Nowy Gabinet Stomatolog 3(47)2010)

Gabinet lekarski powinien nie tylko być właściwie oświetlony ze względów praktycznych. Pamiętajmy też o tym, iż światło to jeden z podstawowych elementów kreujących architekturę wnętrza. Gotowe projekty wskażą nie tylko dopracowaną estetykę pomieszczenia, ale również właściwy dla danego wnętrza rodzaj oświetlenia.

Czytaj więcej


Na co należy zwrócić uwagę projektując gabinet stomatologiczny

(Twój Przegląd Stomatologiczny 6/2010)

Komfort pacjenta i lekarza to jeden z najistotniejszych aspektów działalności gabinetu stomatologicznego. Pracownia architektoniczna kompleksowo doradzi najlepsze rozwiązania dotyczące funkcjonalności, ergonomii oraz estetyki wnętrza. Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala zadbać o każdy szczegół.

Czytaj więcej


Oddziaływanie przestrzeni na człowieka

(Zapowiedź sympozjum „Siła Dialogu” Kraków 4/2011)

Podczas sympozjum „Siła dialogu”, jakie odbyło się w 2011 roku w Krakowie, zaprezentowaliśmy wyjątkowy program kreowania wizerunku gabinetów lekarskich i stomatologicznych. To nie tylko istotny element biznesowy, ale także kształtujący relacje z pacjentem.

Czytaj więcej