Poznaj 4 zasady, które pomogą Ci urządzić domowe biuro!

 

biura-architektoniczne-warszawa

Popularność pracy zdalnej nie maleje, wręcz przeciwnie – coraz więcej osób docenia tę możliwość i z chęcią wykonuje swoje obowiązki bez wychodzenia z domu. Rozwiązanie to ma swoje mocne i słabe strony, a kluczem do utrzymania wydajności i efektywności pracownika jest odpowiednie zaaranżowanie home office. Poznaj wskazówki doświadczonych architektów z Warszawy i Poznania, których specjalizacją jest m.in. projektowanie wnętrz domów i biur!

Home office – czemu warto zająć się jego aranżacją?

Chcąc pracować z domu, koniecznie zadbaj o staranne zaaranżowanie swojego biura. Miejsce, w którym wykonujesz obowiązki, powinno:

  • stymulować koncentrację i kreatywność,
  • izolować od rozpraszających Cię bodźców,
  • pomagać odciąć się od spraw domowych i codziennych – tak, abyś wiedział, że jesteś w pracy i tylko na niej się skupiał,
  • zapewniać przestrzeń do przechowywania dokumentacji i innych akcesoriów niezbędnych na Twoim stanowisku,
  • być ergonomiczne i zgodne z wytycznymi BHP dotyczącymi Twojego zawodu.

Wszystkie te kwestie musisz wziąć pod uwagę, jeśli planujesz organizację home office. Obawiasz się, że samodzielnie nie poradzisz sobie z tym zadaniem? Jako doświadczeni architekci z Poznania chętnie Ci w tym pomożemy! Poznaj cztery praktyczne wskazówki przy aranżacji domowego biura.

Wydziel potrzebną przestrzeń

To pierwszy krok, jaki należy wykonać! Odpowiednie miejsce na home office pomogą Ci znaleźć architekci, dla których projektowanie wnętrz domów w Poznaniu czy Warszawie to codzienność. Powinno ono być oddzielone od reszty pomieszczeń, a jeśli to niemożliwe – znajdować się w najcichszym i najmniej uczęszczanym pokoju. Często w tym celu zagospodarowana zostaje część sypialni lub salonu, a posiadacze przestronnych wnętrz mogą pokusić się o urządzenie osobnego gabinetu, wydzielając go przy użyciu ścianek działowych.

Dobierz biurko i ergonomiczny fotel

Starannie dobrane meble to podstawa wygodnej i bezpiecznej pracy, dlatego wyposaż swój home office w funkcjonalny fotel z możliwością regulowania wysokości siedziska oraz kąta odchylenia oparcia. Postaw na wysokiej jakości biurko z miejscem do przechowywania niezbędnych dokumentów i innych akcesoriów potrzebnych Ci w pracy. Pamiętaj, że spędzanie wielu godzin każdego dnia w nieodpowiedniej pozycji – na przykład pracując na fotelu, sofie czy przy kuchennych stole – może prowadzić nie tylko do poczucia dyskomfortu, lecz również do zwyrodnień kręgosłupa i uciążliwych dolegliwości. Z tego powodu zadbaj o ergonomiczne meble do pracy w domu.

projektowanie-wnetrz-poznan

Organizacja dokumentów

Jeśli na swoim stanowisku pracy masz do czynienia z dokumentacją, koniecznie zagospodaruj w domowym biurze przestrzeń do jej przechowywania. Nie może ona mieszać się z prywatnymi papierami czy rachunkami – postaw na przestronny regał lub komodę z szufladami, zainwestuj w teczki czy segregatory i zapanuj nad dokumentami! Gdy home office stanowi jedynie wydzieloną przestrzeń w innym pomieszczeniu i nie masz możliwość ustawienia tam oddzielnej szafy na dokumenty, postaraj się zmieścić wszystko w szufladach biurka lub ustaw na blacie pojemny organizer.

Właściwe oświetlenie

Jest kluczem do komfortowej pracy. W home office przyda się zarówno główna lampa sufitowa, jak i biurkowa lampka dająca punktowe oświetlenie. Do biura wybieraj raczej zimne odcienie światła – korzystnie wpływają one na koncentrację. Jeżeli jest taka możliwość, postaraj się zapewnić dostęp promieni słonecznych do wnętrza – duże okno znacznie zwiększa komfort przebywania w pomieszczeniu. Chcąc mieć pełną kontrolę nad nasłonecznieniem, zawieś rolety, dzięki którym będziesz dowolnie osłaniać szybę i blokować słońce odbijające się w monitorze i zakłócające widoczność obrazu na ekranie. Oświetlenie – zarówno to naturalne, jak i sztuczne – to priorytet, o który dbają profesjonalne biura architektoniczne tworzące projekty aranżacji.

Stwórz komfortowy home office razem z NANOstudio!

Planujesz zorganizować w swoim domu home office i nie wiesz, jak się za to zabrać? Skorzystaj z pomocy profesjonalistów – jako doświadczeni architekci doskonale wiemy, jak wygospodarować biurową przestrzeń w prywatnych wnętrzach, aby praca przebiegała sprawnie i wydajnie, a aranżacja zachwycała funkcjonalnością i stylowym designem.