Zobacz, co zawiera dobry projekt domu jednorodzinnego!

projekty-domow-warszawa-poznan

Zastanawiasz się, po czym poznać profesjonalnie przygotowane projekty domów? Taka wiedza może się przydać! W końcu to od odpowiedniego planu zależy późniejszy komfort oraz bezpieczeństwo mieszkańców. Jako doświadczeni architekci z biura NANOstudio w swoich pracowniach zlokalizowanych w Warszawie i Poznaniu każdego dnia tworzymy projekty przeróżnych obiektów. Sprawdź, na co zwracamy uwagę podczas naszej pracy!

Jakie elementy składają się na projekt domu?

Nie da się ukryć, że budynek jednorodzinny stanowi spore wyzwanie dla architekta. Projekty domów tego typu wymagają uwzględnienia szeregu elementów i odpowiedzenia na potrzeby każdego z mieszkańców: od dorosłych, przez dzieci i młodzież, aż po osoby starsze oraz czasem niepełnosprawne lub z ograniczoną możliwością poruszania się, a niejednokrotnie również przeróżnych zwierzaków domowych. Oczywiście priorytet stanowi bezpieczeństwo, dlatego nieodzowna staje się pełna dokumentacja wraz z obliczeniami i dokładnymi rysunkami konstrukcyjnym oraz schematem instalacji wewnętrznych. Jednak obiekt mieszkalny musi być nie tylko bezpieczny, lecz także przytulny i komfortowy. Nasi architekci w Warszawie i Poznaniu z biura NANOstudio potrafią pogodzić te kwestie i stworzyć projekt, który zachwyca każdego inwestora!

W ofercie znajdziesz nowoczesne propozycje czerpiące z inspiracji z całego świata, wykorzystujące innowacyjne rozwiązania technologiczne i materiały, które przetrwają wiele lat. Solidność, wytrzymałość, bezpieczeństwo, funkcjonalność i komfort – te elementy składają się na Twoją satysfakcję z mieszkania w zaprojektowanym przez nas domu.

Dokumentacja architektoniczno-budowlana wraz z zagospodarowaniem terenu

Doświadczone biura architektoniczne, do których zalicza się NANOstudio, doskonale radzą sobie z kompletowaniem i tworzeniem niezbędnej dokumentacji. Stanowi ona podstawę pracy wykonawcy, a dla inwestora jest zobrazowaniem tego, czego może się spodziewać po zakończeniu prac. Musi obejmować zarówno kwestie techniczne, jak i przedstawiać wizualizację gotowego domu. Projekty domów zawierają więc:

  • zagospodarowanie terenu wraz z przedstawieniem usytuowania budynku na działce i dostosowaniem obiektu do istniejącej infrastruktury,
  • rysunki elewacji – to przedstawienie wyglądu budynku z zewnątrz z każdej strony wraz z opisem materiałów zalecanych do wykorzystania podczas budowy; umieszcza się w nim również spis wnęk okiennych i otworów drzwiowych, ich wymiary oraz rodzaje dostępnych do wdrożenia rozwiązań;
  • rzuty fundamentów oraz wszystkich kondygnacji, więźby dachowej, stropów nadproży i dachu – to szczegółowe zaprezentowanie układu pomieszczeń na wszystkich piętrach, konstrukcji fundamentów wraz z ich głębokością, rozkład konstrukcji dachowej, belek stropowych, ścian nośnych oraz działowych z dokładnymi wymiarami poszczególnych powierzchni;
  • przekroje – obrazują one wszystkie elementy danego budynku oraz proponują sposoby ich łączenia ze sobą.

architekci-warszawa-poznan

Projekt konstrukcyjny domu

Zawiera on wszystkie niezbędne rysunki zbrojeniowe elementów żelbetowych wraz z przekrojami podstawowych elementów tj. wieńców, nadproży, ścian fundamentowych. Konstrukcja stalowa i drewniana są pokazane w sposób uproszczony. Przedstawione są podstawowe przekroje i rozwiązania, które firmie wykonawczej specjalizującej się w tego typu elementach konstrukcyjnych, są w zupełności wystarczające.

Plan instalacji wewnętrznych

Aby mieszkańcy mogli bezpiecznie i komfortowo korzystać ze swojego domu, należy zaplanować instalacje wewnętrzne, a wśród nich elektryczne, gazowe, wodociągowe, kanalizacyjne, grzewcze, wentylacyjne oraz ewentualnie klimatyzacyjne. Wszystkie wymagają starannego projektu wykonanego przez profesjonalistów – muszą oni doskonale znać branżę budowlaną i swobodnie obracać się w świecie aktualnych przepisów, dzięki czemu będą mogli zadbać o zgodność z normami prawnymi i obowiązującymi wymogami.

Stwórz wymarzony dom z NANOstudio!

Chcesz, żeby Twój dom jednorodzinny powstał według starannie wykonanego projektu, za który odpowiedzialni będą profesjonaliści? Zależy Ci na komforcie, bezpieczeństwie i stylowym designie? To wszystko znajdziesz w ofercie biura architektonicznego NANOstudio! Nasi architekci w pracowniach w Warszawie i Poznaniu tworzą innowacyjne rozwiązania zachwycające funkcjonalnością oraz dbałością o detale. Sprawdź dostępne gotowe projekty domów, a jeśli nie znajdziesz wśród nich odpowiedniego, wykonamy go na Twoje indywidualne zamówienie.