BLOG

Dom marzeń – z garażem czy bez? Zobacz, jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla Ciebie

Posiadacze samochodów muszą zadbać o miejsce do parkowania, aby były one chronione przed kradzieżą i niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. Auto zostawione pod gołym niebem jest narażone na działanie zmiennych temperatur, wilgoci wywołującej korozję, gradobicia mogącego uszkodzić karoserię, a także na opady śniegu, który kierowca będzie zmuszony usunąć przed wyruszeniem w drogę. Nic więc dziwnego, że – … Czytaj dalej Dom marzeń – z garażem czy bez? Zobacz, jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla Ciebie

Ogrzewanie podłogowe – kiedy i dlaczego warto je wybrać?

Ciepła podłoga to coś, co potrafi rozgrzać w najbardziej chłodne dni i umilić chodzenie boso. Właśnie dlatego ogrzewanie podłogowe cieszy się tak dużą popularnością – nic dziwnego, niejeden chce korzystać z jego uroków i cieszyć się nim w swoich pomieszczeniach. Komfort płynący ze stąpania po nagrzanym podłożu to jednak nie wszystko – jest jeszcze kilka … Czytaj dalej Ogrzewanie podłogowe – kiedy i dlaczego warto je wybrać?

Odpowiednie rozmieszczenie pomieszczeń w domu, czyli tajniki dobrego projektu

Podczas projektowania budynku jednorodzinnego należy wziąć pod uwagę wiele aspektów technicznych. Podstawą jest trzymanie się wszystkim norm i przepisów budowlanych, ale ważne jest także to, aby w przyszłości mieszkanie w takim obiekcie było komfortowe. Wpływ na to ma m.in. odpowiednie rozmieszczenie pomieszczeń w domu. W artykule podpowiadamy, jak zrobić to poprawnie. Wskazówki dotyczące rozplanowania przestrzeni wewnątrz … Czytaj dalej Odpowiednie rozmieszczenie pomieszczeń w domu, czyli tajniki dobrego projektu

Jednorodzinny dom piętrowy. Co wziąć pod uwagę podczas wyboru projektu?

Pod koniec XX wieku w polskim budownictwie jednorodzinnym dominowały obiekty z przynajmniej jednym piętrem. Było to związane z modnym wtedy stylem życia, gdzie gospodarstwa domowe nierzadko tworzyły nawet trzypokoleniowe rodziny. Obecnie młodzi ludzie wchodzący w dorosłość wolą mieszkać bez rodziców, co spowodowało pojawienie się dużej liczby budynków parterowych. Pomimo tego wciąż wiele osób decyduje się … Czytaj dalej Jednorodzinny dom piętrowy. Co wziąć pod uwagę podczas wyboru projektu?

Dom nowoczesny, czyli jaki? Poznaj charakterystykę nowoczesnych projektów

Każda, nawet najprostsza inwestycja zaczyna się od koncepcji, która musi spełniać oczekiwania i potrzeby przyszłych użytkowników. Jeśli szukasz nowoczesnego i stylowego projektu budowlanego, ten artykuł powstał z myślą o Tobie. Wymieniamy w nim najważniejsze cechy, które definiują współczesne domy jednorodzinne – zarówno projektowane na indywidualne zamówienie, jak i te powstające na bazie gotowych propozycji Sprawdź, … Czytaj dalej Dom nowoczesny, czyli jaki? Poznaj charakterystykę nowoczesnych projektów

Zalety domów parterowych. Kiedy warto wybrać taki projekt?

Podejmując decyzję o rozpoczęciu budowy, musisz odpowiedzieć sobie na jedno z kluczowych pytań dotyczących wyboru odpowiedniego projektu domu. Budynki parterowe to w ostatnich latach zdecydowanie najpopularniejsze rozwiązanie architektoniczne, wybierane przez inwestorów, ceniących sobie komfort, swobodę aranżacji i niedrogie utrzymanie. Poznaj najważniejsze przewagi parterówek w porównaniu z obiektami piętrowymi i sprawdź, czy koncepcja obiektu jednokondygnacyjnego będzie … Czytaj dalej Zalety domów parterowych. Kiedy warto wybrać taki projekt?

Rekuperacja czy wentylacja grawitacyjna – co lepiej sprawdzi się w domu?

W zapewnieniu zdrowego i komfortowego środowiska w domu kluczową rolę odgrywa odpowiednio dopasowany system wentylacyjny. Do rozwiązań architektonicznych, które nasze biuro projektowe w Warszawie najczęściej proponuje swoim klientom, zaliczają się rekuperacja i wentylacja grawitacyjna. Sprawdź, czym różnią się miedzy sobą te dwie metody, poznaj zasadę działania każdej z nich i zobacz, jak wybrać odpowiedni projekt, planując prace budowlane … Czytaj dalej Rekuperacja czy wentylacja grawitacyjna – co lepiej sprawdzi się w domu?

Powietrzna pompa ciepła – zobacz, czy warto uwzględnić ją w projekcie domu!

  Podczas projektowania budowy lub remontu coraz większą uwagę przykładamy do kwestii efektywności energetycznej i ochrony środowiska. Z roku na rok wzrasta liczba osób, decydujących się na ujęcie w projekcie domu jednorodzinnego alternatywnych źródeł energii. Jednym z rozwiązań, które nasi architekci z Poznania i Warszawy najczęściej proponują swoim Klientom, jest powietrzna pompa ciepła. Sprawdź, czy … Czytaj dalej Powietrzna pompa ciepła – zobacz, czy warto uwzględnić ją w projekcie domu!

Dom pasywny, czyli jaki? Poznaj najważniejsze informacje!

Określenie „dom pasywny” zarezerwowane jest dla budynków, które zostały zaprojektowane tak, by zużywać minimum energii. Taki obiekt nie wymaga tradycyjnego systemu grzewczego, a jego zapotrzebowanie energetyczne jest wielokrotnie mniejsze niż w przypadku standardowej budowli. Tworzone przez nasze biuro projektowe w Warszawie projekty domów pasywnych cieszą się coraz większą popularnością. Poznaj kluczowe powody, dla których inwestorzy … Czytaj dalej Dom pasywny, czyli jaki? Poznaj najważniejsze informacje!

Materiały na pokrycie dachu, które najchętniej poleca NANOstudio. Przeczytaj drugą część fachowych porad!

Zastanawiasz się, czym przykryć dach swojego domu? Jaki rodzaj materiału zapewni wieloletnią trwałość oraz świetny wygląd? Sprawdź drugą część naszego poradnika, w którym przedstawiamy najpopularniejsze i najchętniej wybierane pokrycia dachowe. Poznaj najważniejsze trendy, które uwzględniają architekci, tworząc zarówno gotowe projekty domów w Poznaniu, jak i projektując budynki na indywidualne zamówienie w Warszawie i nie tylko. … Czytaj dalej Materiały na pokrycie dachu, które najchętniej poleca NANOstudio. Przeczytaj drugą część fachowych porad!